Şeriata uygun kripto para geliştirildi: CaizCoin

Son dönemlerde gündemdeki popüler kripto paralara şeriata uyumlu olduğunu iddia eden CaizCoin de eklendi. Almanya merkezli şirket, ‘caiz’ ve şeriata uygun kripto para geliştirdi. CaizCoin (Caiz madeni para) olarak piyasaya sürülen kripto para ile şeriata uygun alım-satımların yapılması ön görülüyor.

Sitesinde CaizCoin’in müslümanlar ve müslüman olmayanlar arasında islami finans kurallarına uygun olarak kripto para alışverişinin sağlanması için kurulduğu belirtiliyor.

Ethereum temelli Caizcoin’nin hedefleri de oldukça büyük. Kurucular, girişimin küresel bankacılık varlıklarında ve yatırımlarında, 162 trilyon ABD dolarına ulaşma potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyor. Londra ve Viyana gibi kentlerde de ofisi bulunduğu öne sürülen Caizcoin’in “iş, teknoloji ve finans alanlarında çalışma yürüten kişiler tarafından oluşturulduğu” ifade ediliyor.

Platformun Instagram, Telegram ve Facebook sayfaları da bulunuyor. 11 bine yakın kişi, Caizcoin’in Telegram hesabına abone olmuş durumda. Şeriata uyumlu kripto paranın Facebook’ta bini, Instagram’da da 6 bini aşkın takipçisi var; Twitter hesabı ise kapatılmış. Platform adına açılan YouTube kanalında ise herhangi bir içerik yer almıyor. Kanalın abone sayısı da görünmüyor.

Kaynak: caizcoin.io

Burada yer alan yazılar, finansal bilgiler, birikim ve tasarruf önerileri, genel yorum ve tavsiyelerden oluşmakta olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım, birikim ya da tasarruf kararı verilmesi ve hareket edilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.