En ünlü Türk dövmeci dünya gündeminde

paylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesi

Şu an dünya gündeminde olan Türkiye’nin en ünlü dövmecisi Ahmet Cambaz; Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon bölümünde okuyup mezun olmadan ayrılmış, sonra Uykusuz adlı karikatür dergisinde 7 yıl karikatür çizdikten sonra 2013 yılında 29 yaşında eşinin hediye aldığı dövme ekipmanları ile dövmeci olmuş. İlk dövmesini kendisine yapmış. Sadece 3,5 yıldır dövmecilik yapan Ahmet Cambaz’ın bu kadar ünlenmesinin arkasında, çizim yeteneği ve minimalizm yatmakta.

Basitleşmeye ihtiyaç duyulan günlerde yaşadığımızı düşünen Ahmet Cambaz; geometrik, basit ve backgroundsuz illustrasyonlu dövmeleri yapmayı tercih ediyor. Genelde siyah dövmeler yapmakla birlikte, renkli dövmeleri de var, ama hepsinin ortak özelliği modern minimalizm.

Şu an 33 yaşında olan sanatçı 4 yaşından beri çizim yapan Ahmet Cambaz’ın özgün dövmelerini görenler “işte bu Ahmet Cambaz” dövmesi diyorlar.

Ahmet Cambaz’ın Instagram hesabından paylaştığı dövmeleri aşağıda derledik. Diğer dövme tasarımlarını onun Instagram hesabını takibe alarak görebilirsiniz:

paylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesipaylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesipaylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesipaylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesipaylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesipaylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesipaylasmag.com - Haber Magazin Paylaşım sitesi

Kaynak: instagram.com/ahmet_cambaz