ABD beyzbol ligi takımı Oakland Athletics suit localarını Bitcoin karşılığında satışa sundu

Hayranlar, 1 Nisan’a kadar, şu anda 56.500 $ ‘dan işlem gören 1 Bitcoin ile 6 kişilik suit locayı tam bir sezon için kiralayabilirler.

Kulübün başkanı Dave Kaval, muhabirlerle yaptığı röportajda hareketin takım için mantıklı olduğunu söyledi:

“Süitlerde özel tuvalet ve ücretsiz atıştırmalıklar bulunur ve kendilerini sosyal açıdan güvenli bir şekilde uzaklaştırmak isteyen gruplar için mükemmel bir yol” olarak tanımlandı.

Dallas Mavericks de dahil olmak üzere diğer spor takımları zaten bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ödeme kabul ediyor, ancak Oakland A’nın teklifi sadece kripto para biriminde ilk fiyatlandırılan teklif. Kaval, BTC’nin fiyatı ile dalgalanan bir sezon süitinin fiyatının “heyecanı artırdığını” kaydetti.

Kaynak: CryptoGlobe

Burada yer alan yazılar, finansal bilgiler, birikim ve tasarruf önerileri, genel yorum ve tavsiyelerden oluşmakta olup yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım, birikim ya da tasarruf kararı verilmesi ve hareket edilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.