3 Aralık Pazar günü saat 18:45’te İkizler burcunda yılın son Dolunay’ı gerçekleşiyor. Aynı zamanda Merkür yay burcunda geri harekette olacak. Bu durum, iletişimsel konularda çok fazla terslikler ve sıkıntılı durumların olabileceğine işaret ediyor.

İkizler burcu; değişken niteliğiyle ve kararsızlığıyla meşhurdur. Bizler de bu zaman diliminde çok düşünebilir, farklı yollar bulabilir ancak hangi yöne gideceğimize karar vermekte güçlük çekebiliriz.

Bu Dolunay Merkür Retro etkisiyle geçmişle ilgili konulara ve eski zamanda kalan yaşanmışlıklara dikkat çekecek.

Burçlara göre etkisine gelirsek:

KOÇ:
Uzun seyahatleriniz, yabancılarla olan ilişkiler, ticaret, eğitim, hukuksal konular temalarında bir takım gecikmeler, engeller ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra, ikili ilişkilerinizde tansiyon yükselebilir ve tartışmalar kızışabilir. Kazalar ve sakarlıklara dikkat. Bu dönemde fazla spor yapmayın

BOĞA:
Miras, vergi, sigorta, borçlar, paylaşılan kaynaklar, eşinizin veya ortağınızın varlıkları ve paraları, ortak paralar ile ilgili konularda sıkıntılar ve krizler yaşayabilirsiniz. Alacaklarınız gecikebilir ve siz de bu nedenle borçlarınızı ödemede gecikebilirsiniz. Kayıplar ve ayrılıklar da yaşayabilirsiniz. Aslında bu süreçte içe dönmek ve hayatınızda aksayan şeyleri düzeltmek için bir yol bulmak konusunda çok yararlı olabilir. Bu zaman diliminde, ameliyat olmak uygun değildir.

İKİZLER:
Her türlü ikili ilişkilerinizde zor zamanlardan geçebilirsiniz ve krizler deneyimleyebilirsiniz. Tartışmalar ve karşıtlıklar yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntılar özellikle evlilik ve ortaklık konularında olabilir. Açık düşmanlarınızla rekabet de kızışabilir. Bu zaman diliminde, herhangi bir kontrat imzalayıp anlaşma yapmayın.

YENGEÇ:
Günlük işleriniz ve rutinlerinizde bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Çalışma ortamınızdaki iş arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar ve gerginlikler meydana gelebilir. Kronik bir rahatsızlığınız varsa şayet nüksedebilir.

ASLAN:
Aşk ve romantizm konularında problemler ortaya çıkabilir. Partnerinizle aranıza soğukluk girebilir ve iletişiminizde yanlış anlaşılmalar ve karşıtlıklar yaşayabilirsiniz, ego çatışmalarına girebilirsiniz. Çocuklarınız ile alakalı sıkıntılı durumlar oluşabilir. Merkür retro sürecinde yeni bir spora başlamak iyi bir fikir değildir.

BAŞAK:
Ev, yuva ve aile konularında bir takım sorunlar ve engeller söz konusu olabilir. Aile bireylerinizden biriyle gerginlikler ve tartışmalar içine girebilirsiniz. Bu süreçte, daha çok evde zaman geçirme ihtiyacında olabilirsiniz. Gizli olan bir şey su yüzüne de çıkabilir. Bu süre zarfında, mal-mülk-arsa almak, ev satmak, kiralamak ya da taşınmak uygun değildir.

TERAZİ:
İletişimsel konularda zorluklar ve sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Özellikle, kardeşleriniz, akrabalarınız ya da komşularınızla olan ilişkilerinizde problemler söz konusu olabilir. Kısa seyahatler, eğitim, ticaret gibi temalarda gecikmeler, iptaller ve engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu zaman diliminde, seyahat etmek, yeni bir ürün satın almak, anlaşma yapmak hiç uygun değildir.

AKREP:
Parasal kazanımlarınız ve yatırımlarınızla alakalı konularda bir takım gecikmeler ve sorunlar yaşayabilirsiniz. yeni yatırımlara girmek, gereksiz yere para harcamak ve müsriflik yapmak pek akıllıca olmaz. Bu zaman diliminde, kendinizi değersiz bulabilirsiniz ve özgüven eksikliği yaşayabilirsiniz. Geçmişte borç verdiğiniz paralar geri gelebilir ya da alacaklarınız varsa alabilirsiniz.

YAY:
Merkür retrosu sizin burcunuzda gerçekleştiği için ağırlığını en çok siz hissedebilirsiniz. Genel olarak, iyimser duygularınızın yerini kötümser duygular alabilir. Bir takım haksızlıklara uğrayabilirsiniz. Her türlü iletişimlerinizde sorunlar ve engellerler karşılaşabilirsiniz. Genel anlamda sağlığınıza da dikkat etmelisiniz ve aşırı sportif faaliyetlerde de bulunmamalısınız.

OĞLAK:
Gizli düşmanlarınız arkanızdan iş çevirebilir ve dedikodu yapabilir ve kıskançlıklara maruz kalabilirsiniz bu süreçte. Üzüntü ve stres sizi yıpratabilir ve ruh sağlığınız bozulabilir. Her şeyden ve herkesten kaçma isteği duyabilirsiniz. Bazı kişiler ise sağlık sorunları yaşayabilir ya da bir yakınının sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilir.

KOVA:
Arkadaşlarınız ile iletişimlerinizde sorunlar ve krizler yaşayabilirsiniz ve tartışabilirsiniz. Gelecek hedeflerinizle alakalı karamsar duygular içine de girebilirsiniz. Organizasyon ve ekip çalışmalarına dikkat etmeniz gereken bir dönem

BALIK:
İş ve kariyerinizle ilgili sorunlar, gecikmeler ve zorluklar yaşayabilirsiniz. Üst ve otorite figürleriyle iletişimlerinizde yanlış anlaşılmalar ve gerginlikler de söz konusu olabilir. Bu dönem yeni bir işe başlamak ve iş görüşmesi yapmak uygun değildir, sonuç hüsran ve hayal kırıklığı olabilir. Ebeveynlerinizden biriyle alakalı bir problem meydana gelebilir, iletişimlerinizde pürüzler de oluşabilir.